Menu Zavřeno

O nás

JAK TO VŠE ZAČALO

Na začátku příběhu spolku PŘÍKOP byla vize. Vize místa, kde se mohou potkávat lidé ze sousedství – děti, mládež, rodičové i nerodičové, dědečci a babičky. Lidé různých zájmů i názorů, bez ohledu na vzdělání, vyznání nebo národnost. Lidé rodilí i ti, kteří do naší obce přišli teprve nedávno. Prostě spolu jen tak pobýt, popovídat si, zasmát se, nebo něco společně něco tvořit. Zažít víc, než jen ‚dobrý den‘ na ulici. Překročit práh anonymity. Tohle místo se nedávno díky úsilí několika nadšenců a podpory ze strany obce zhmotnilo a my jej nazvali PŘÍKOP – Příbramský komunitní prostor.

Na konci roku 2022 došlo již k formálnímu vzniku spolku a zápisu do spolkového rejstříku. Aktuálně působíme v obecním prostoru bývalé palírny (Příbram na Moravě č.p.94), který se tak stal klubovnou Příkopu.

CO DĚLÁME

V rámci spolku jsme v roce 2023 uspořádali několik celoobecních akcí zahrnujících přednášky, soutěže, kreativní tvoření, grilování… a také několik menších akcí v testovacím režimu. Vzhledem k nedostatku časových možností pro realizaci pravidelných aktivit jsme ke spolupráci oslovili skupinu mladých obyvatel, kteří tyto aktivity nyní budou realizovat a na jejichž provoz získali i finanční podporu z Fondu evropské solidarity.

V rámci projektu „Návrat komunitního života do obce Příbram na Moravě“ tak bude od září 2023 připraven tento pravidelný program: dopolední mamacentrum s montessori cvičením pro děti do tří let, odpolední hernička pro rodiče s dětmi všech věkových skupin, klub deskových her a dámský klub pro všechny příbramské ženy napříč generacemi.

I nadále máme v plánu organizovat 3-4 x ročně komunitní odpoledne (se soutěžemi, přednáškami) s bohatým programem a aktivitami pro děti i dospělé. Mezi nově zařazené úspěšné akce patří rovněž hospodský kvíz, v němž soutěží týmy ve vědomostních otázkách, a který si velmi brzy našel své pravidelné soutěžící.

Do budoucna bychom rádi naše portfolio rozšířili i o další aktivity podle zájmu veřejnosti, aby byl program co nejpestřejší. Aby vás to v Příkopu stále bavilo a chodili jste sem často a rádi. Prostě… aby to tu žilo!

Přesný program a rozpis jednotlivých aktivit naleznete v kalendáři akcí nebo na úvodní straně (odkaz).

KDO JE PŘÍKOP

Kdo za tím stojí? Vaši sousedi V Příbrami na Moravě. Dobrovolníci, kteří do toho dávají srdce a pracují na organizaci Příkopu ve svém volném čase a zdarma. Tohle jsme my, zakladatelky spolku Příkop:

Mája – prvotní vize, kreativní stránka projektu a hlava v oblacích.

Lenka – pragmatik, který vrací hlavu zpátky na zem, hlavní koordinátor a komunikační kanál našich akcí.

Jana – zapálená organizátorka a zhmotňovatel nápadů.

Anička Chaloupková – nadšená organizátorka, autorka nápadu na deskovky a vedoucí projektu Návrat komunitního života v Příbrami na Moravě.

Realizace akcí by se rozhodně neobešla bez pomoci a ochoty dalších aktivních členů: 3J (Jana-Jana-Jana), Roman, Jirka, Petr, Luboš, Pavel, Katka…

Rádi byste zapojili a také pomohli s organizací nebo přinesli nové nápady? Pojďte mezi nás, těšíme se na nové členy!